czwartek, 15 lipca 2021

291. Ogródka ciąg dalszy.

 Trudno u mnie o inny wpis o tej porze roku niż ogródkowy. Na robótki czasu kompletnie brak, a w ogródku dużo się dzieje, więc czemu miałoby być inaczej. 

Mąż (z moją niewielką pomocą) stanął na wysokości zadania i w miejsce starej walącej się szopki zbudował nową o wiele solidniejszą i przestronniejszą. Zostały jeszcze prace wykończeniowe, z którymi trzeba się uporać. Będę miała sporo miejsca na wszystkie narzędzia ogrodnicze, doniczki i inne rzeczy. 

 Na dzisiejszych niektórych zdjęciach widać dokładnie jak niewielki jest mój ogródek i ile różnych roślin się w nim znajduje. Większość zbyt blisko posadzona, ale cóż brak miejsca a chęci uprawy przeogromne :) 

Każdy wolny skrawek został wykorzystany. Dużo roślin rośnie w donicach i różnych pojemnikach. 

Zapraszam do oglądania :) 
Tutaj poziomka Regina w podłużnej donicy wysiana na rozsadę w tym roku.


Wygląda na to że będzie sporo jeżyn. 

 Pierwszy raz mam kilka malw w ogródku. Wysiane w tamtym roku teraz rozpoczęły kwitnienie :)  
Trombetta zaczyna wydawać swoje długaśne owoce.Tutaj pierwsze niewielkie zbiory ogórków z przeznaczeniem na małosolne :) 


Tutaj widać nową szopkę :)


Znacie ,,marunkę'' (złocień maruna)?
To roślina, którą znam z czasów dzieciństwa i w tym roku udało mi się zakupić przez internet dwie sadzonki :) Zawsze bardzo ją lubiłam :)


Tutaj widać większą część mojego zarośniętego ogródka :)Moja pomidorowa ściana ma się całkiem nieźle :) Nie widać już nawet doniczek. Sporo jest zawiąanych pomidorków, które będą fajnie wyglądały, gdy zaczną dojrzewać.  Pierwssze kwiaty miechunek :) 


Rabarbar jeszcze w wiadrze, czeka na jakieś miejsce docelowe. 


W tunelu oprócz pomidorków pojawiały się też niewielkie ogórki sałatkowe i papryki. 


Czosnek zebrany niedawno suszę w tunelu. Fasolka niedawno wysiana w donicy jako kolejny rzut w nadziei że ślimaki jej nie znajdą.Tutaj widać jak bardzo grządki zarosły. 

Zawiązują się pierwsze cukinie. 

Sezon truskawkowy dobiega końca, ale poziomki dopiero zaczynają owocować. Pozdrawiam serdecznie :) 

13 komentarzy:

 1. Podziwiam zapał i efekty. Pomimo zagęszczenia wszystko pięknie rośnie. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Podziwiam za tę staranność i włożony trud. Widać, że rośliny też to doceniają.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne uprawy. Wszystko wspaniale kwitnie i owocuje. Podziwiam zaangażowanie i pracę- dla takich efektów - warto!
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 4. Super ogród.Niby mały a warzyw i kwiatów multum.Po,drawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wspaniały ogródek i piękna szopka. Marunę też pamiętam z dzieciństwa, u nas praktycznie wyginęła, a to co zostało, marnie się prezentuje. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Z mężem tworzycie zgrany duet! Wszystko pięknie rośnie, cieszy oczy i podniebienie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Adorable photos of your gorgeous garden!So happy!

  OdpowiedzUsuń
 8. Fantastyczny ogródek! Widać że wszystkie roślinki mają się u ciebie wspaniałe. Szopka świetna,bedzie wszystko czego potrzeba do pielęgnacji ogrodka pod ręką:) Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Rzeczywiście dużo się dzieje w Twoim ogrodzie, ale i jest co podziwiać. Szopka, to bardzo przydatne miejsce, a kwiaty piękne ��

  OdpowiedzUsuń
 10. No tak super masz w tym ogrodzie, każdy kawałek ziemi zagospodarowany i wszystko rośnie cudnie. Zaraz mi się przypomina ogród mojego syna który ma na balkonie wielkości 1m x 1,5. Tyle tego tam ma że aż wierzyć się nie chce że mu się to tam mieści.
  Podziwiam i pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 11. Jestem u Ciebie pierwszy raz i zachwycam się Twoim ogródkiem. Rośliny takie dorodne, zdrowe. Miło popatrzeć. Szopka na narzędzia super. Już widzę porządek. Pozdrawiam serdecznie 🥀🌹🍒

  OdpowiedzUsuń
 12. Ależ ja uwielbiam takie posty <3 Dosłownie oderwać się nie mogę, oglądam zdjęcia po kilka razy, biegam myszką w górę i w dół <3 :D
  Masz przepiękny, bujny, pełen bogactwa wszelakiego ogród, jestem naprawdę zachwycona <3
  Pozdrawiam ciepło, Agness:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Pięknie! Widać, że masz rękę do roślin :) Bardzo ładnie wszystko zagospodarowane i zaplanowane. A jaka będzie radość ze zbiorów! U mnie w ogrodzie w tym roku straszna inwazja ślimaków. Pochłaniają wszystko. Strawily praktycznie cały zielnik. Nie chcę sypać w ogrodzie chemii, ale chyba w niektórych miejscach- przynajmniej tam gdzie są kwiaty będę musiała.

  OdpowiedzUsuń