sobota, 13 czerwca 2015

167. Groch z kapustą, czyli o wszystkim po trochu :)
  Zacznę od sprawy w tym momencie dla mnie najważniejszej, a mianowicie za kilka dni jedziemy na długie wakacje do Polski :)
Moi Rodzice w końcu będą mogli poznać Julię i na własne oczy zobaczyć jak Wojtuś wyrósł przez te dwa lata, które upłynęły od naszego ostatniego pobytu w Polsce.
Myślę, że nikomu nie muszę tłumaczyć jak bardzo się cieszę z tego wyjazdu?:)
W związku z tym przez jakiś czas nie będzie mnie w blogowym świecie, ale jak wrócę, to się na pewno odezwę :)
Haft pewnie jakiś ze sobą zabiorę, w razie gdyby się nagle okazało, że mam za dużo wolnego czasu :)

Moich haftowanych malinek dawno już nie pokazywałam i dość sporo ich już przybyło, natomiast co do drugiego haftu to jestem na etapie konturów. 
 


  Jeszcze o tym na blogu nie wspominałam, ale dziś jest odpowiednia okazja, żeby to zrobić. Mianowicie od dość dawna zbieram muszle morskie, a od bardzo niedawna magnesy na lodówkę :)
Jeśli o muszlach mowa, to od czasu do czasu wpada mi w ręce jakiś nowy okaz, ale nie jest to ciągłe szukanie i nabywanie nowych egzemplarzy jak to czynią prawdziwi kolekcjonerzy. Wszystkie mieszczą się w jednej oszklonej szafce i mają za zadanie cieszyć moje oczy :)
Pierwsze magnesy na lodówkę zostały mi podarowane, następnie kilka sama dokupiłam, a teraz wiem, że już je zbieram :)
Dlaczego o tym piszę?
Ano Rodzinka Gosi z Mamelkowa, była niedawno na super wakacjach na Majorce. Pamiętali o mnie i przywieźli mi nowe egzemplarze do mich małych kolekcji :) Sprawili mi bardzo miłą niespodziankę.
DZIĘKUJĘ BARDZO :)
Kiedyś z pewnością zaprezentuję cała tą moją ,,zbieraninę'' na blogu.


  Melduję jeszcze, że stara pergola jest już na śmietnisku, a kwiaty z niewielkimi stratami (bo musiałam przeciąć łodygi w kilku miejscach) zostały pomyślnie przełożone na nową :)
Widok jaki mam teraz z kuchni w pełni mnie zadowala :)


  W ogródku wszystko ładnie rośnie, a ja momentami nie nadążam z przycinaniem krzewów :)  Brawa dla tych którzy dotrwali do końca : )
Pozdrawiam serdecznie :)